X

ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

Θα ενεργοποιηθεί με την έναρξη της νέας αγωνιστικής περιόδου.



ΤΣΙΜΙΣΚΗ 31, 54624 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΤΗΛ:2310.284285 | FAX: 2310229874 | info@epsm.gr


ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
MACEDONIA FOOTBALL CLUBS ASSOCIATION - OFFICIAL WEBSITE

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ - ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΑ
ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ
ΧΑΡΤΗΣ ΓΗΠΕΔΩΝ
ΑΡΧΕΙΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ




ΝΕΟΤΕΡΟ
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Πρόγραμμα αγώνων υποδομών Σαββάτου 23/3/2019
#10955

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟΥ 23 ΜΑΡΤΙΟΥ 2019
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-17 (ΕΦΗΒΩΝ 2002 και νεότεροι)
K17 - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΟ 7’)
------------------------------
Αγροτικός Αστέρας 2016 υποδομή - Ντίνος Κούης
Γήπεδο: ΕΚΟ (Αγροτικού Αστέρα) - ώρα:09.00
Γιατρός: ΠΑΠΑΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ.

K17 - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
ΑΠΕ Λαγκαδά - Μακεδονικός Λητής
Γήπεδο: Περιβολακίου - ώρα:12.00
Γιατρός: ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ Β.

K17 - 3ος ΟΜΙΛΟΣ(18η αγωνιστική)
------------------------------
ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΔΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΘΛ.ΑΡΕΝΑ --------- ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΜΠΤΗ 28-03-2019
Γήπεδο: Δημ. Νεάπολης (πλαστικό) - ώρα: 17.00
Γιατρός: ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ Β.

K17 - 3ος ΟΜΙΛΟ Σ (16η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
Δόξα Ρετζικίου - ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
Γήπεδο: Αγίου Παύλου - ώρα:09.00
Γιατρός: ΚΕΛΕΣΙΔΟΥ Μ.

K17 - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
Κισσός Χορτιάτη - ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
Γήπεδο: Χορτιάτη - ώρα:12.00
Γιατρός: ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΗ Ι.
K17 - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
ΑΣ ΑΡΗΣ - ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 2000 (2)
Γήπεδο: Μεγ. Αλεξάνδρου - ώρα:09.00
Γιατρός: ΛΙΑΚΑ Φ.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ -16 (ΝΕΩΝ 2003 και νεότεροι)

K16 - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (4η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
Ιωνικός - ΑΕ Ευόσμου
Γήπεδο: Ιωνίας (Διαβατών) - ώρα:10.30
Γιατρός: BALOUSHA M.

K16 - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
ΠΑΟ Κουφαλίων - ΑΕ Νέων Σίνδου
Γήπεδο: Κουφαλίων (νέο) ΒΙ.ΠΑ - ώρα:10.30
Γιατρός: ΤΣΑΜΑΝΤΟΥΡΙΔΗΣ Ι.

K16 - 2ος ΟΜΙΛΟΣ(10η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
Αθλητική Εκπαίδευση - Κεραυνός Κολχικού
Γήπεδο: ΕΚΟ Οδυσσέα (Πλαστικό) - ώρα:10.30
Γιατρός: ΜΟΥΧΣΙΑΔΗΣ ΝΤ.
K16 - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
Αγροτικός Αστέρας - Ντίνος Κούης
Γήπεδο: ΕΚΟ (Αγροτικού Αστέρα) - ώρα:10.30
Γιατρός: ΠΑΠΑΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ.

K16 - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
ΑΜΣ Νικόπολη - Νίκη Ευκαρπίας
Γήπεδο: Νικόπολης - ώρα: 09.00
Γιατρός: ΧΟΡΟΖΟΓΛΟΥ Γ.
K16 - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
Εθνικός Λαγυνών - ΑΕ Φιλύρου
Γήπεδο: Λαγυνών - ώρα: 10.00
Γιατρός: ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ Β.

K16 - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ (1) - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (1)
Γήπεδο: Μεγ. Αλεξάνδρου - ώρα: 10.30
Γιατρός: ΛΙΑΚΑ Φ.
Μπέμπηδες 2000 - Αστέρια
Γήπεδο: Αγίου Γεωργίου - ώρα: 10.00
Γιατρός: ΛΟΥΚΟΒΙΤΗΣ ΕΛ.
K16 - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
Ακρίτες Συκεών - ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
Γήπεδο: Συκεών (Παλαιό) - ώρα: 09.30
Γιατρός: ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΗ Ι.

K16 - 5ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
Ατρόμητος Τριαδίου - Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης
Γήπεδο: ΤΡΙΑΔΙΟΥ - ώρα: 10.00
Γιατρός: ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Μ.
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ (2)
Γήπεδο: Αγγελοχωρίου - ώρα: 12.30
Γιατρός: ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Μ.



ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ -15 (ΗΛΙΚΙΑΚΟ – ΝΕΩΝ 2004)

K15 - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
------------------------------
ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - Οδυσσέας Κορδελιού ------ 3 – 0 α/α

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΑΟ Μεσήμβριας
Γήπεδο: Παύλου Μελά (Πλαστικό) - ώρα:12.00

ΟΥΡΑΝΙΟΙ - Ελπίδες Σταυρούπολης
Γήπεδο: Κανονιέρηδων - ώρα: 09.30
Γιατρός: ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΙΔΗΣ Π.
Αθλητική Ακαδημία Γιαννιτσών - Ατέρμων
Γήπεδο: Παύλου Μελά (Πλαστικό) - ώρα: 10.30

ΡΕΠΟ: Ελπίδες Χαλάστρας
K15 - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
------------------------------
Φίλιππος Παλαιοκάστρου - Αστέρας Αμπελοκήπων
Γήπεδο: Δημοτικό Ωραιοκάστρου - ώρα:12.00
Γιατρός: ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΙΔΗΣ Π.

Κυψέλη Νεάπολης - Μακεδονικός ------- 0 – 3 α/α

Αγροτικός Αστέρας 2016 υποδομή - Μακεδών Ευόσμου
Γήπεδο: ΕΚΟ (Αγροτικού Αστέρα) - ώρα:12.00
Γιατρός: ΠΑΠΑΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
Δόξα Ελπίδας - Ντίνος Κούης
Γήπεδο: Ελπίδας Ευόσμου - ώρα: 09.00
Γιατρός: ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ Κ.
ΡΕΠΟ: Φοίνικας Πολίχνης

K15 - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
------------------------------
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΑΕ Φαλήρου
Γήπεδο: Δημ. Καλαμαριάς (Πλαστικό) - ώρα:09.00
Γιατρός: ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ.
Πανόραμα - Εθνικός Πυλαίας --------- ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΜΠΤΗ 21-03-2019
Γήπεδο: Πανοράματος (Έναντι Κλ.Γυμν.) - ώρα: 17.00
Γιατρός: ΧΟΡΟΖΟΓΛΟΥ Γ.
Αχιλλέας Τριανδρίας - ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΔΑΣ
Γήπεδο: Τριανδρίας - ώρα: 10.00
Γιατρός: ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ Γ.
ΑΕ Ρετζικίου - Ερμής Καλαμαριάς
Γήπεδο: Αγίου Παύλου - ώρα: 10.30
Γιατρός: ΚΕΛΕΣΙΔΟΥ Μ.
ΡΕΠΟ: ΠΑΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ (2)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ -14 (ΠΑΙΔΩΝ 2005 και νεότεροι)


K14 - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
------------------------------
ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου - Ελπίδες Χαλάστρας
Γήπεδο: Αγίου Αθανασίου - ώρα:12.00
Γιατρός: ΤΣΙΟΜΠΑΝΟΥ Φ.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΙΛΚΙΣ - Αναγέννηση Προχώματος ----- 3 – 0 α/α

ΠΑΟ Κουφαλίων - Αγροτικός Αστέρας 2016 υποδομή
Γήπεδο: Κουφαλίων (νέο) ΒΙ.ΠΑ - ώρα: 12.00
Γιατρός: ΤΣΑΜΑΝΤΟΥΡΙΔΗΣ Ι.

ΔΙΑΠΛΑΣΙΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ
Γήπεδο: ΕΚΟ Οδυσσέα (Πλαστικό) - ώρα: 12.00
Γιατρός: ΜΟΥΧΣΙΑΔΗΣ ΝΤ.
ΡΕΠΟ: ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ

K14 - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
------------------------------
Εσπερος Τερψιθέας - Αστέρας Αμπελοκήπων
Γήπεδο: Άνω Ηλιούπολης (πλαστικό) - ώρα: 09.30
Γιατρός: ΤΣΙΟΜΠΑΝΟΥ Φ.
Ερμής Ευόσμου - Ελπίδες Ηλιούπολης
Γήπεδο: ΕΚΟ Οδυσσέα (Πλαστικό) - ώρα:09.00
Γιατρός: ΜΟΥΧΣΙΑΔΗΣ ΝΤ.
Ελπίδες Σταυρούπολης - Εθνικός Ευόσμου
Γήπεδο: Παύλου Μελά (Πλαστικό) - ώρα:09.00

Αίας Ευόσμου - ΑΕ Ευόσμου
Γήπεδο: Δημ. Ευόσμου (πλαστικό) - ώρα: 10.00
Γιατρός: ΚΡΕΣΑΝ Ι.
ΡΕΠΟ: Νίκη Ευκαρπίας

K14 - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
------------------------------
Εθνικός Μετεώρων - Ελπίδες Συκεών
Γήπεδο: Μετεώρων - ώρα:12.00
Γιατρός: ΜΑΥΡΟΠΕΤΡΟΣ Γ.
ΑΜΣ Νικόπολη - ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΠΡΟ
Γήπεδο: Νικόπολης - ώρα: 12.00
Γιατρός: ΧΟΡΟΖΟΓΛΟΥ Γ.
ΒΑΟ - ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ (ANDRE VIEIRINHA)
Γήπεδο: Αγίου Παύλου - ώρα: 12.00
Γιατρός: ΚΕΛΕΣΙΔΟΥ Μ.

Κυψέλη Νεάπολης - ΑΚΑΔ.ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ ------- 0 – 3 α/α

ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΡΕΝΑ - Νέα Πολιτεία Ευόσμου
Γήπεδο: Ελπίδας Ευόσμου) - ώρα:10.30
Γιατρός: ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ Κ.


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ -13 (ΗΛΙΚΙΑΚΟ – ΠΑΙΔΩΝ 2006)
K13 - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
Ιωνικός - Ερμής Ευόσμου ---------- ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΤΑΡΤΗ 27-03-2019
Γήπεδο: Ιωνίας (Διαβατών) - ώρα: 16.30
Γιατρός: ΜΟΥΧΣΙΑΔΗΣ ΝΤ.





K13 - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
------------------------------
ΑΕ Ρετζικίου - Ομόνοια Σίνδου
Γήπεδο: Αγίου Παύλου - ώρα: 13.30
Γιατρός: ΚΕΛΕΣΙΔΟΥ Μ.

Αγροτικός Αστέρας 2016 υποδομή - Ερμής Ευόσμου -------- 0 – 3 α/α


ΑΜΣ Νικόπολη - Αθλητική Ακαδημία Γιαννιτσών
Γήπεδο: Νικόπολης - ώρα: 10.30
Γιατρός: ΧΟΡΟΖΟΓΛΟΥ Γ.
ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - Φοίνικας Πολίχνης
Γήπεδο: Παύλου Μελά (Πλαστικό) - ώρα: 13.30

Ιωνικός - Κεραυνός Ωραιοκάστρου
Γήπεδο: Ιωνίας (Διαβατών) - ώρα:12.00
Γιατρός: BALOUSHA M.

K13 - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
------------------------------
ΑΡΗΣ (2007) - Ελπίδες Σταυρούπολης
Γήπεδο: Μεγ. Αλεξάνδρου - ώρα: 12.00
Γιατρός: ΛΙΑΚΑ Φ.
Αστέρας Αμπελοκήπων - ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΔΑΣ
Γήπεδο: Δημ. Αμπελοκήπων (πλαστικό) - ώρα: 12.00
Γιατρός: ΚΡΕΣΑΝ Ι.
Μακεδονικός - ΔΙΑΠΛΑΣΙΣ
Γήπεδο: Μακεδονικού (Βοηθητικό) - ώρα: 09.30
Γιατρός: ΜΑΥΡΟΠΕΤΡΟΣ Γ.
ΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΗΣ (2) - Ελπίδες Συκεών
Γήπεδο: ΕΚΟ (Αγροτικού Αστέρα) - ώρα: 13.30
Γιατρός: ΠΑΠΑΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 2000 (γεν.2007) - Αθλητική Εκπαίδευση
Γήπεδο: Αγίου Γεωργίου - ώρα: 11.30
Γιατρός: ΛΟΥΚΟΒΙΤΗΣ ΕΛ.

K13 - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
------------------------------
Ποσειδώνας Καλαμαριάς - ΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΗΣ (1)
Γήπεδο: Δημ. Καλαμαριάς (Πλαστικό) - ώρα: 12.00
Γιατρός: ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ Γ.
ΑΕ Φαλήρου - ΠΑΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ (2006)
Γήπεδο:Planet FC (έναντι HYATT) - ώρα: 15.30

Απόλλων Καλαμαριάς - Μπέμπηδες 2000
Γήπεδο: Δημ. Καλαμαριάς (Πλαστικό) - ώρα: 10.30
Γιατρός: ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ.
ΑΣ ΠΑΟΚ - ΑΣ ΑΡΗΣ (2006)
Γήπεδο:Planet FC (έναντι HYATT) - ώρα: 14.00

ΡΕΠΟ: ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ



ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ -12 (ΠΡΟ ΠΑΙΔΩΝ 9Χ9 2007-2008)


K12 - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
Εσπερος Τερψιθέας - Αγροτικός Αστέρας
Γήπεδο: ΝΤΙΝΟ ΚΟΥΗ - ώρα:14.10


ΑΜΣ Νικόπολη - ΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΗΣ 2007 (1)
Γήπεδο: ΠΡΩΤΕΑ - ώρα:10.00

K12 - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΗΣ 2008 (2)
Γήπεδο: ΝΤΙΝΟ ΚΟΥΗ - ώρα:13.00

K12 - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
------------------------------
ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΠΡΟ - ΑΜΠΣ ΔΙΑΠΛΑΣΙΣ
Γήπεδο: ΝΤΙΝΟ ΚΟΥΗ - ώρα: 15.20

Δόξα Ρετζικίου - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ (2)
Γήπεδο: ΠΡΩΤΕΑ - ώρα:09.00

K12 - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
------------------------------
ΠΑΟΚ - Αχιλλέας Τριανδρίας ------- 3 – 0 α/α


Θερμαϊκός Θέρμης - ΠΑΟ Διοικητηρίου
Γήπεδο:Champions - ώρα: 11.20

Αστέρια - Απόλλων Καλαμαριάς -------- ΑΝΑΒΟΛΗ

Εθνικός Πυλαίας - ΑΙΝΕΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Γήπεδο: Champions -ώρα: 09.00

Μαραθώνας - Φίλιππος Θέρμης ------ 3 – 0 α/α

ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης
Γήπεδο:Champions - ώρα: 10.10

Αναπληρωματική Γιατροί : ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΣ Κ. , ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Θ. , ΛΑΛΛΑΣ Κ. , ΠΕΝΤΕΡΙΔΗΣ Ι.


48ος Τελικός Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων της Ε.Π.Σ. Μακεδονίας «ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ» - «ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ»
#10956

Τετάρτη 10 Απριλίου 2019 - Γήπεδο Τούμπας
Ο «ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ» και ο «ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ», σωματεία που αγωνίζονται στα πρωταθλήματα της Α1 ερασιτεχνικής της ΕΠΣ Μακεδονίας, θα τεθούν αντιμέτωπα στον 48ο Τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων της ΕΠΣ Μακεδονίας αγωνιστικής περιόδου 2018 – 2019 ο οποίος θα διεξαχθεί την Τετάρτη 10 Απριλίου 2019 στο γήπεδο της Τούμπας.

Ο Θερμαϊκός Θέρμης (έτος ίδρυσης 1949) αγωνίζεται στην Α1 Ερασιτεχνική κατηγορία και συμμετέχει για τρίτη φορά σε τελικό της ΕΠΣ Μακεδονίας. Την πρώτη φορά την περίοδο 2013 - 2014 αναδείχτηκε κυπελλούχος κερδίζοντας στον τελικό τον ΓΣ Ηλιούπολης με σκορ 3-0 και τη δεύτερη φορά την περίοδο 2015 – 2016 γνώρισε την ήττα από τον Μακεδονικό με σκορ 2-1.

Ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας (έτος ίδρυσης 1947) αγωνίζεται στην Α1 Ερασιτεχνική κατηγορία και συμμετέχει για δεύτερη φορά σε τελικό της ΕΠΣ Μακεδονίας. Την πρώτη φορά την περίοδο 1994 – 1995 αναδείχτηκε κυπελλούχος κερδίζοντας στον τελικό την ΑΕ Ευόσμου με σκορ 2-1 και την ίδια χρονιά κατέκτησε και τον Πανελλήνιο τίτλο. Σημαντική στιγμή στην ιστορία του σωματείου, υπήρξε η πρόκριση επί της ΑΕΚ με σκορ 1-0 στον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας την περίοδο 1998 – 1999.


Ήττα - αποκλεισμός της μικτής ομάδας Κ16 από την ΕΠΣ Σερρών
#10957

Η μικτή νέων της ΕΠΣ Μακεδονίας αν και είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερ δια΄στημα του αγώνα ηττήθηκε από την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Σερρών με σκορ 2-0 και αποκλείστικε από τη συνέχεια του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων. ένα τραγικό λάθος τηα αμυντικής γραμμής στις αρχές του 1ου ημιχρόνου και ένα ανύπαρκτο πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής κ.Δραγούσης διαμόρωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Δείτε εδώ φωτογραφίες από τη συνάντηση

Η μικτή ομάδα της ΕΠΣ Σερρών με τη νίκη της αυτό προκ΄ριθηκε στους "8" της κατηγορίας Κ16 (Νέων).

Στο 84' αποβλήθηκε κ Κίζυλης. Οι Νέοι της ΕΠΣ Μακεδονίας έχασαν πέντε κλασσικές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο γκολ αλλά ήταν άστοιχοι στην τελική προσπάθεια.

Και τα δύο γκο των φιλοξενούμενων σημείωσε ο Σοφιανός στο 8' και στο 64' με πέναλτι.

Ο διαιτητής κ.Δραγούσης (Ζιγκερίδης, Ι. Ιωαννίδης) από την ΕΠΣ Κιλκίς, δε στάθηκε στο ύψος του αγώνα και δικαιολογήμένα άφησε με παράπονα την ΕΠΣΜ.

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Καναράς): Λάμπρου (75’ Τσιτιρίδης), Κανέλλης (75’ Τρέμμας), Χρυσόπουλος, Βασιλάκης, Αδέμης (75’ Κεραμίτσης), Χατζόπουλος (41’ Χατζηστραβός), Πάγιος, Μανωλιούδης, Κίζυλης, Γραμματικόπουλος, Μηνάς (34’ Νακόπουλος).

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ: Κουγιουμτζόπουλος, Φακής, Βεντούζης, Αδαμίδης, Κρουστάλλης, Θεοχαρίδης (50’ Ταλίπ), Ζιάκας (59’ Αρναούτογλου), Πούλιος (59’ Καρατλίδης), Τριανταφύλλου (50’ Πασκανάκης), Γκουτίδης, Σοφιανός (76’ Τσιφούτης).


Αλλαγή αγώνα πρωταθλήματος του Σαββατοκύριακου 23-24/3
#10958

Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι ο αγώνας του 4ου ομίλου της Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας μεταξύ των ομάδων Δόξα Ασσήρου - ΠΑΟΚ Ανοιξιάς που ήταν να διεξαχθεί τη Κυριακή (24/3) θα διεξαχθεί το Σάββατο (23/3) στο γήπεδο Ασσήρου και ώρα 16:00




Ιστορία
Διοικητικό Συμβούλιο
Τοποθεσία Γραφείων
Τελευταίες Ανακοινώσεις
Αρχείο Ανακοινώσεων
Download
Φωτογραφίες
Video
   ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΤΣΙΜΙΣΚΗ 31, 54624 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΤΗΛ:2310.284285 | FAX: 2310229874
info@epsm.gr
Design & hosting by
MASCOT NETWORK