498ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Η μικτή Κ 14 (Παίδων) της ΕΠΣ Μακεδονίας νίκησε στην προημιτελική φάση την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Λάρισας με σκορ 2-1 και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Οι Παίδες της ΕΠΣΜ ήταν καλύτεροι των αντιπάλων τους στο α’ ημίχρονο, όπου και σημείωσε δύο γκολ. Στο β’ ημίχρονο οι παίκτες της ΕΠΣ Λάρισας προσπάθησαν να ανατρέψουν το σε βάρος τους γκολ, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν μόνον το σκορ.

Διαιτήτευσε με επιτυχία ο κ. Πολυχρόνης (Μινούδης, Κουτσικανίδης) της ΕΠΣ Πιερίας.

Σκόρερ:Θεοδοσιάδης (13’), Μαυρόπουλος (27’), Αρσενίδης (50’)

ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Νικολακούλης, Μπαλαμούτης, Γαρυφάλλου (48’ Ιορδανίδης), Γκίτσας, Λάζος, Αρσένης, Πινακάς (36’ Φώλιας), Χατζής (36’ Μπαγιώτας), Νότας, Αρσενίδης, Κωνσταντίνου.

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: Μπάτος, Παναγιωτίδης (70’ Σουντουλίδης), Σκούρτης, Κασακόγιας, Κυφωνίδης, Κώττας, Τσιμένογλου (47’ Τσαλίκογλου), Θεοδοσιάδης, Αμπεριάδης (58’ Πότσης), Μαυρόπουλος (58’ Μακρής), Iγνατίου (70’ Γεωργιάδης).

Οι υπόλοιποι αγώνες θα διεξαχθούν την Τετάρτη 10 Απριλίου 2019 και θα αναμετρηθούν:

ΕΠΣ Βοιωτίας - ΕΠΣ Ξάνθης (γήπεδο ΕΠΣ Πιερίας – Ν. Εφεσος και ώρα 14.30),

ΕΠΣ Αχαίας - ΕΠΣ Αθηνών (γήπεδο Δημ. Ζευγολατίου και ώρα 14.30) και

ΕΠΣ Πειραιά – ΕΠΣ Ηρακλείου (γήπεδο Δημ. Μουρνιών και ώρα 16.30).

· Την Πέμπτη 11 Απριλίου 2019 και ώρα 11.00 στα γραφεία της ΕΠΟ στο Γουδί θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση αγώνων της ημιτελικής φάσης στις κατηγορίες Κ 16 και Κ 14.