2056ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ 14



ΕΠΣ Μακεδονίας - ΕΠΣ Θεσπρωτίας

την Τρίτη 9 Μαϊου 2023 στη Μίκρα



Την Τρίτη 9 Μαϊου 2023 συνεχίζεται το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων στην κατηγορία Κ 14 με τους αγώνες της 2ης φάσης και η μικτή ομάδα Κ 14 της ΕΠΣ Μακεδονίας θα αντιμετωπίσει την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Θεσπρωτίας στο γήπεδο της Ένωσης (πλαστικό) στη Μίκρα με ώρα έναρξης 12.00.

Οι Ενωσιακοί προπονητές Στέφανος Κρεμέζης και Ηλίας Βούρας στην αποστολή συμπεριέλαβαν τους παρακάτω παίκτες: Βανδήρας Αλέξανδρος (Αίολος Ευόσμου 2014), Βλάχος Στυλιανός (ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας), Δανίδης Χρήστος (ΠΑΟΚ), Δεμίρης Χρήστος (Ακαδ. Ποδ. Προ), Καλμπουρτζής Γιώργος (Παναθηναϊκός Θεσσαλονίκης), Κάλφας Νικόλαος (Άρης Θεσσαλονίκης), Κυριαζής Παναγιώτης (ΑΟ Πρωτέας Ευόσμου), Λαζαρίδης Χριστόφορος (ΠΑΟΚ), Μαλλίνης Αντώνης (ΑΟ Πρωτέας Ευόσμου), Μεταξάς Φώτιος – Γεώργιος (ΠΑΟΚ), Μπάκος Πέτρος (ΠΑΟ Διοικητηρίου), Ναλμπάντης Κώστας (Εθνικός Αστέρας Πυλαίας), Νικολαϊδης Γεώργιος (ΠΑΟΚ), Παναγιωτίδης Νίκος (Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης), Παπαδόπουλος Μιχαήλ (ΑΟ Πρωτέας Ευόσμου), Παπαδόπουλος Ορέστης (ΑΟ Πρωτέας Ευόσμου), Σιούτας Δημήτριος (Σκίουροι), Συγκουρλής Στυλιανός (Αίολος Ευόσμου 2014), Τελίδης Νίκος (ΠΑΟ Διοικητηρίου) και Τσατσανίδης Παναγιώτης (ΑΟ Πρωτέας Ευόσμου).



Οι άλλοι αγώνες της κατηγορίας Κ 14 έχουν ως εξής:

ΕΠΣ Πέλλας – ΕΠΣ Χαλκιδικής 0-0 (στα πέναλτι 3-4)

ΕΠΣ Ηπείρου – ΕΠΣ Τρικάλων 2-3

ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Λάρισας 2-1

ΕΠΣ Αχαϊας – ΕΠΣ Αθηνών 0-3

ΕΠΣ Δωδεκανήσου – ΕΠΣ Ρεθύμνου (9/5/2023: Γήπ. Α.Κ. Καλλιπάτειρα και ώρα 13.00)

ΕΠΣ Ανατ. Αττικής – ΕΠΣ Κυκλάδων 0-0 (στα πέναλτι 3-4)

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας – ΕΠΣ Αρκαδίας 2-2 (στα πέναλτι 2-4)



Οι αγώνες των επόμενων φάσεων:



3η ΦΑΣΗ



1. Νικήτρια ομάδα: ΕΠΣ Δωδεκανήσου / ΕΠΣ Ρεθύμνου – ΕΠΣ Χαλκιδικής

2. Νικήτρια ομάδα: ΕΠΣ Μακεδονίας / ΕΠΣ Θεσπρωτίας – ΕΠΣ Κυκλάδων

3. ΕΠΣ Αρκαδίας – ΕΠΣ Τρικάλων

4. ΕΠΣ Αθηνών – ΕΠΣ Έβρου

4η ΦΑΣΗ



ΠΡΩΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ 1 – 4:

1. Νικήτρια ομάδα: ΕΠΣ Δωδεκανήσου / ΕΠΣ Ρεθύμνου – ΕΠΣ Χαλκιδικής με

4. Νικήτρια ομάδα: ΕΠΣ Αθηνών – ΕΠΣ Έβρου



ΔΕΥΤΕΡΟ ΖΕΥΓΑΡΙ 2 – 3:

2. Νικήτρια ομάδα: ΕΠΣ Μακεδονίας / ΕΠΣ Θεσπρωτίας – ΕΠΣ Κυκλάδων με

3. Νικήτρια ομάδα: ΕΠΣ Αρκαδίας – ΕΠΣ Τρικάλων