403ΠΡΟΒΟΛΕΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ -

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 0-2

Η μικτή παίδων της ΕΠΣ Μακεδονίας παίζοντας πολύ καλά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κέρδισε δίκαια την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Δράμας με, σκορ 2-0, πέτυχε την 6η συνεχόμενη νίκη της και παραμένει πρώτη και αήττητη στο βαθμολογικό πίνακα του 1ου ομίλου.

Την τελευταία αγωνιστική με αντίπαλο την ΕΠΣ Σερρών θα προσπαθήσει να διατηρηθεί στη π΄ρωτη θέση και να προκριθεί στην επόμενη φάση του θεσμού.

Σκόρερ: Βαλαής (17’), Σαλπιγγίδης (53’)
Διαιτήτευσε με επιτυχία ο κ. Νεοχωρίτης (Αλχαζίδης, Γιαπιτζόγλου) της ΕΠΣ Καβάλας

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γρηγοριάδης): Δ. Ιωαννίδης, Μελενικιώτης (75’ Κυριακίδης), Αραμπατζής, Χρυσόπουλος, Τσενεκίδης, Κοχαϊλίδης (60’ Κυριατζής) , Γεωργιάδης (75’ Κανταρτζής), Γ. Ιωαννίδης, Αλαγκοζίδης (60’ Ζαντζας), Σεβδίνης (71’ Παπάζογλου), Πουλας Μ.

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Μεταξάς): Λάμπρου, Πολίτης, Γκαγκανιάρης (41’ Αυγέρος), Τσιάτρης, Αδέμης, Χατζόπουλος (62’ Μπατγίδης), Ταϊτζόγλου (62’ Καρατζούνης), Σαλιάρης, Βαλαής, Καρακούτης (29’ Πετρίδης), Σαλπιγγίδης (62’ Δρίτας).

- Στους άλλους αγώνες του ομίλου: ΕΠΣ Ξάνθης - ΕΠΣ Σερρών 1-1, ΕΠΣ Θράκης - ΕΠΣ Καβάλας 0-5 και ΕΠΣ Χαλκιδικής - ΕΠΣ Έβρου 0-3

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ
ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 0-1

Η Μικτή νέων της ΕΠΣ Μακεδονίας παίζοντας υπέροχα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα νίκησε την αξιόμαχη ομάδα της ΕΠΣ Δράμας με σκορ 0-1 παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 60ο λεπτό λόγω αποβολής του Τερζή.
Οι νέοι της ΕΠΣΜ έπαιξαν ίσως το καλύτερο μέχρι στιγμής παιχνίδι τους, επικράτησαν δίκαια επί ενός πολύ καλού αντιπάλου και παρέμειναν στη πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα αήττητοι, πετυχαίνοντας την 6η συνεχόμενη νίκη τους.

Στην επόμενη και τελευταία αγωνιστική με αντίπαλο την ΕΠΣ Σερρών θα προσπαθήσουν να διατηρήσουν το αήττητο και τη πρώτη θέση στο βαθμολογικό πίνακα για να προκριθούν στην επόμενη φάση του θεσμού.

Η μικτή της ΕΠΣΜ αν και αγωνιζόταν 30 λεπτά με απίκτη λιγότερο δημιούργησε και έχασε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει με κυριότερη του Γκουτζουρίδη στο 58ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι έχασαν μία πολύ καλή ευκαιρία στα τελευταία λεπτά του αγώνα για να ισοφαρίσουν αλλά ο Θεοδωρίδης απομάκρυνε τη μπάλα ένα μέτρο πριν τν τελική γραμμή.

Σκόρερ: Κορέας (21’)

Διαιτήτευσε ο κ. Ψωμόπουλος (Αλχατζίδης, Γιαπιτζόγλου) της ΕΠΣ Καβάλας

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γρηγοριάδης): Βεζυρίδης, Τάσιος, Αθανασιάδης, Αυγουστάτος, Παρασκευάς, Οικονομίδης (80’ Σέγκος), Κούτκας, Παπαιωάννου, Γεωργιάδης (46’ Μουζενίτης), Λυκίδης, Πουλάς

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Καναράς): Κουσίδης, Τερζής, Γκουτζουρίδης, Ακριτίδης, Θεοδωρίδης, Βουτσάς, Παπαδόπουλος Κ., Παπουτσής (46’ Ζλατίντσης), Τσιρώνας, Κορέας (80’ Καραγιάννης), Χατζηπιρπιρίδης (93’ Δ. Πολίτης)